Ortodontik tedavi ne kadar gereklidir ?

Ortodonti tedavisi, dişlerdeki çapraşıklık ve çenelerdeki uyumsuzluğu düzeltmeyi amaçlar. Sadece estetik bir uygulama olmayıp, gelecekte oluşabilecek dişeti hastalıkları ve eklem bozukluklarına karşı bir önlem niteliği taşımaktadır.

Ayrıca sindirim sisteminin ilk başladığı yer olan ağızda, besinleri çiğneme fonksiyonunu sağlıklı hale getirir. Bozuk konuşma sorunlarını ortadan kaldırır.

Hastanın estetik kaygısı ve toplum içindeki kendine güveni de son yıllarda oldukça önemli hale gelmiştir. Düzgün bir çene ve diş yapısına sahip bireylerin kendine güvenleri, hem iş hem sosyal hayatlarında başarılarını doğrudan etkilemektedir.

Ortodontiye olan çekingenlik genelde tedaviye başlandıktan sonra dişlerdeki düzelmeyi gözle farkeder hale geldiğinde tamamen bir heyecana dönüşmektedir.

Dişlerinin bozukluğundan estetik rahatsızlık duyan bireyler, dişlerinde düzelme görmeye başlayana kadar diş tellerininde görülmesinden rahatısz olurlar. Ancak düzelmeleri gözle farkedilir hale geldiğinde bu durumdan çekinmemekte ve dişlerini daha üzerlerinde teller varken bile gururla göstere göstere gülmektedirler. Tedavi daha sonuçlanmadan insanlara özgüven vermektedir.

 


İletişim Bilgileri
Adres:
Üsküdar-Merkez-Ortodonti/İstanbul
Email: orhancev@cevahirdent.com

Telefon:
Tel      : 0.533.466 8066