Ortodonti tedavisi gerektiren çapraşık dişlerin ağız hijyeni genelde çok zor sağlanır. Bu nedenle çürükler çok kolay dişlere zarar verir.

Dişlerin yapısı düzgün olmadığı durumlarda. Çiğneme fonksiyonu tam olarak sağlanamaz ve sindirim sisteminin daha tam başlangııc olan ağızda sindirim eksik başlar. Ortodonti tedavisinin başlıca amaçlarından birisidir.

Alt ve üst çenelerin uyumsuzluğundan dolayı oluşan dişlerin tam üst üste kapanmaması veya tek bir dişin üzerine tüm çene baskısının gelmesi ağrılara ve acılara neden olabilir. Ayrıca geceleri diş gıcırdatma ve diş sıkma gibi sorunları olan bireylerin çene ve diş yapıları düzgün olmazsa bu durum çok daha büyük, dayanılması güç baş ve çene ağrılarına yol açar.

Estetik açıdan bakıcak olursak, sadece yüzde yapılan plastik cerrahi değil, dişlerde yapılan restorasyonlarda da gülümsemenize büyük katkılar sunuyor.

Psikolojik yönden insanların aynaya baktıklarında hiç bir noktalarından rahatsız olmamaları onları hayatlarında bir çok alanda başarıya götüren pozitif enerjiyi sağlamaktadır
 


İletişim Bilgileri
Adres:
Üsküdar-Merkez-Ortodonti/İstanbul
Email: orhancev@cevahirdent.com

Telefon:
Tel      : 0.533.466 8066