Ortodontiste gitme zamanı konusunda çocukların ilk (süt) dişlerinin çapraşıklıkları veya sayısı hakkında endişelenmeye gerek yoktur. Süt dişlerin arasındaki boşluklar doğaldır ve büyüme gerçekleştikçe değişim göstermektedir. Fakat daha ufak yaşlarda dişlerinin sıkışıklığı ileriki dönemlerde dişlerin daha da sıkışık hale geleceğinden dolayı ortodontik sorunlar ortaya çıkabilir.

Sür dişlerinin düşüp yenilerinin gelmesinden sonra diş revizyonu gerçekletiği için ileride bir sorun yaşamamak için aile hekiminize gitmenizi tavsiye ederiz. Uzman hekimler bu yeni sürülen dişlerin gidişatını gözlemleyebilir ve erken bir ortodontik müdahele gerektirdiği durumlarda sizi bir ortodontist kontrolüne yönlendirebilir.

Ortodontik tedavi için küçük yaşta ecele edilmesinden çok, çenesel problemler için çabuk davranılmalıdır. Zira çocuğunuzun henüz kemik gelişimi çok hızlı ilerliyorken çenesinde görülecek bir sorun ileride çok daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Bu nedenle dişlerin çapraşıklığından önce alt ve üst çene durumları için bir ortodontist ile görüşüp panoramik filmler sayesinde çene yapınıza bakılması gerekir. Olası bozukluklar ufak yaşlarda çene ortopedisi ile düzeltilebilir.
 


İletişim Bilgileri
Adres:
Üsküdar-Merkez-Ortodonti/İstanbul
Email: orhancev@cevahirdent.com

Telefon:
Tel      : 0.533.466 8066