Yetişkinlerde ortodonti tedavisi eskiye nazaran artık çok daha başarılı. Bunun nedeniyse teknolojinin ağız ve diş bakımı alanında da çok hızlı gelişmesidir. Neredeyse çocuklarda olduğu kadar büyük gelişmeler görülmektedir. Fakat çocuklara nazaran tek bir önemli şartı vardır. Yetişkinlerde ortodontik tedavi için dişlerin çok sağlıklı olması gerekmektedir. Ortodonti tedavisi dişleri hareketlendireceği için sonuç almakta zorlanılabilir.

 

Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi
Yetişkin ortodonti tedavisinde çene ve eklem bozukluklarında ortopedik tedavi ile birlikte ortodonti tedavisi de uygulanmaktadır. Bu tür sorunları bir çene/yüz cerrahı ile ortodontist ortak çalışarak problemler çözülebilir.

Ortodonti tedavisi dişlerin üzerine uygun bir materyal kullanılarak kuvvet uygulanması esasına dayalı yapılır. Sadece bu tedaviye özel üretilen, tel yay ve özel lastikler uygulanan kuvvetin yönüne doğru dişleri hareketlendirir. Bu hareketlenmeler sonucunda yer değiştiren dişler önünde kemik yıkımı, arkasında ise boşluk kalacağı için yeni kemik dokusu oluşmaktadır. Hareketlenmeden kaynaklanan boşluklar vücut tarafından tekrardan doldurulmakta ve dişleri sıkı sıkıya tutmaya devam etmektedir.

Sağlıklı bir kemik yapısına sahip yetişkinlerde ortodonti tedavisi esnasında dişler aşırı sallanmaz.

 


İletişim Bilgileri
Adres:
Üsküdar-Merkez-Ortodonti/İstanbul
Email: orhancev@cevahirdent.com

Telefon:
Tel      : 0.533.466 8066