Diş teli neden kullanılır?

Diş boşluklarının kapatılması, diş ve dudakları düzgün hizalamak için kullanılan diş teli sanıldığı gibi sadece çocukların değil yetişkinlerin de diş sorunlarına çare oluyor. Diş telleri, dişlerdeki çapraşıklıklar ve çene kapanış bozukluklarının tümünde kullanılabiliyor.

Diş teli ne işe yarar, hangi durumlarda kullanılması gerekir?

Dişlerin ağız içinde sahip oldukları anormal diziliş biçimi ve bunların çeneler arası ilişki ile olan uyumsuzluklarına ortodontik bozukluk, ortodontik bozuklukların düzeltilmesine de ortodontik tedavi denir. Ortodontik tel, ya da halk arasındaki adıyla 'diş teli'; dişleri, çene kapanış bozukluklarını düzeltmek, diş boşlukların kapatılması, diş ve dudakları düzgün hizalamak için kullanılır.

Diş Telleri (Braketler) Diş Teli Çeşitleri

Paslanmaz çelik, altın veya şeffaf olsun bütün braketler aynı şekilde çalışmaktadır.


 

metal-dis-teli.png Paslanmaz (Metal) Braketler (Diş Teli) : Paslanmaz çelik braketler en popüler braket tipidir ve hastaların çoğu renkli bağ talep ediyor. Her randevuda rengi değiştirebilirsiniz. Her ziyaretten sonra bir moda bildirisi yapmayı dört gözle bekleyebilirsiniz.
Fiyat olarak da en ucuz olan tedavi apareyidir.
metal diş teli  
seramik-dis-teli.png Seramik (Şeffaf) Braketler (Diş Teli) : Şeffaf seramik braketler daha az dikkat çeken braket tipidir. Seramik braketler NASA uzay programının yan ürünü olarak geliştirilen cam benzeri, ileri teknoloji ürünü bir malzemeden yapılır. Seramik brakette şeffaf veya diş renginde bağ kullanılır. Birçok aile üyesi ve arkadaşınız braketlerinizi fark etmeyecektir. İmalatçısı seramik braketin leke tutmayacağını garanti etmektedir. Ancak, bazı yiyecek ve içecekler veya sigara braketi dişinize tutturan dolgu maddesini lekeleyebilir.
seramik diş teli  
altin-dis-teli.png Atın Braketler (Diş Teli) : Altın braketler, altın kaplanmış olmasının dışında paslanmaz çelik brakete benzer. Çok sayıda hasta nihai moda bildirisi yapmak istiyor.

Bu tip ortodontik tedavi için altın teller de bulunmaktadır.
altın diş teli  
 

İletişim Bilgileri
Adres:
Üsküdar-Merkez-Ortodonti/İstanbul
Email: orhancev@cevahirdent.com

Telefon:
Tel      : 0.533.466 8066